CPS facebookfacebook

01 / 03
02 / 03
03 / 03

Sekcia pre členov

Povlakové pružné podlahové krytiny sú charakteristické s tým, že kopírujú nerovnosti podkladu, preto je nutné lepiť na hladký povrch alebo podklad nivelizovať.

Homogénna (jednovrstvová) konštrukcia pružných podlahových krytín znamená opakovanie sa dekoru po celej húbke, tak po zodieraní podlahy nezostávajú vidieľné vychodené a nevychodené zóny. Sú preto určené na vysokú záťaž v objektových (verejné budovy) priestoroch. Majú životnosť 10 - 25 rokov.

Heterogénne (viacvrstvové) sú poskladané z viacerých vrstiev, preto sa ich vlastnosť dá nastaviť. Hrúbka vrchnej nášľapnej vrstvy z čírej PVC určuje jej životnosť.

Nášľapná vrstva v hrúbke 0,15 - 0,35 mm postačuje v bytových aplikáciach na životnosť 6 -10 rokov. Ich konštrukcia je z mäkkého penového PVC na dobrú akustickú a tepelnú izoláciu. Sú príjemné a mäkké na dotyk.

Poloobjektové (semikomerčné) podlahoviny s nášlapnou vrstvou 0,4 - 0,5 mm majú už kompaknú (hustejšiu) strednú nosnú vrstvu a majú životnosť 8 -12 rokov.

Objektové (komerčné) podlahové krytiny s kompaktnou nosnou vrstvou majú nášľapnú vrstvu 0,65 - 0,8 mm, a sú určené do kancelárií a verejné budovy. Ich životnosť je v rozmedzí 10 -15 rokov.

Pozn.: Údaje o životnosti sú len orientačné, pretože skutočná životnosť určuje hlavne úroveň prevádzky na podlahe a spúsob údržby. Na pružné podlahové krytiny vplýva abrazívne nanosené kamienky a piesok, preto ich treba chrániť účinnou čistiacou zónou.

2016 © CPS - všetky práva vyhradené.

Tvorba webu: nextmedia.sk