Aktuality

<< späť na Aktuality

CECHOVÉ DNI 2007 - MOJMÍROVCE

Mojmírovský kaštieľ

V krásnom prostredí Mojmírovskeho kaštieľa sa stretli členovia Cechu podlahárov Slovenska, kde sa konali Cechové dni CPS 2007.
Cieľom tohto stretnutia bolo spojiť pracovnú časť so spoločenskou, kde sa členovia cechu mohli uvoľniť od každodennej práce a trochu si zašportovať.

Pracovná časť

V pracovnej časti sa venovali hlavne témam, ktoré rezonovali na výstavách CONECO 2007, Bratislava a DOMEXPO 2007, Nitra. Členovia CPS diskutovali o cenotvorbe a navrhli spoluprácu s Firmou CENEKOM, aby ceny, ktoré Cenekom uvádza vo svojich publikáciach boli reálne. Členovia CPS uviedli, že v publikáciach mnoho materiálov, ktoré sú uvádzané už neexistujú. Na záver sa dohodli, že sa vytvorí komisia z členov CPS, ktorá sa bude touto témou zaoberať a spolupracovať s CENEKOM-om na vytvorení reálnych cien.
Druhou témou bolo "Čo dať na podlahové kúrenie". Najčastejšia otázka na výstavách bola "Či sú drevené a laminátové podlahoviny vhodné na podlahové kúrenie". V diskusii sa vyjadrili hlavne firmy, ktoré predávajú a montujú tieto podlahy. Zástupcovia týchto firiem oboznámili členov s vhodnosťou parkiet (hrúbkou a tepelným odporom) na podlahové kúrenie. Dohodli sa na vytvorení dokumentu, kde by boli uvedené všetky potrebné údaje, ktoré sú potrebné pri takejto pokládke a tento materiál bude uvedený na internetovej stránke Cechu podlahárov Slovenska, aby bol dostupný širokej verejnosti.

Prezentácia firiem

Po diskusii nasledovala prezentácia firiem

  • BONA s.r.o., Stupava – Hlavný sponzor Cechu podlahárov Slovenska
  • HA-UZ market s.r.o., Žilina
  • FIm-Ex ,s.r.o.,Bratislava
  • CS JANSER s.r.o., Bratislava
  • MAPEI SK s.r.o., Bratislava

Firmy predstavili svoje výrobky a hlavne poukázali na novinky a aktivity svojich firiem.

BONA s.r.o., Stupava

HA-UZ market s.r.o., Žilina

CS JANSER s.r.o. Bratislava

FIm-EX s.r.o., Bratislava

Spoločenská časť

Po pracovnej časti a dobrom obede sa členovia pustili do športovania. Prebehol druhý ročnik súťaže o "Pohár vrchného cechmajstra v streľbe zo vzduchovej zbrane". Zúčastnení si zastrieľali v strelnici kaštieľa. Celú súťaž viedol Ing. Jozef Borz, ktorý pozorne sledoval súťažiacich a nakoniec vyhodnotil celú súťaž.

Víťazný terč

Najlepším strelcom sa stal p. Ladislav Greguss s fi Ekotex Slovakia s.r.o., Liptovský Mikuláš

Nakoľko sa súťaže zúčastnili aj prítomné ženy, bola vyhodnotená aj najlepšia streľkyňa. Stala sa ňou Ing. Andrea Fabianková s fi CS JANSER s.r.o., Bratislava

Po streľbách sa časť futbalistov vybrala na miestny štadión, kde si vytvorili dve družstvá a zahrali si minifutbal. Niektorí si zaplávali v bazéne, alebo hrali minigolf.
Nakoľko nám počasie prialo, každý zúčastnený si našiel svoje miesto na športovanie.
Po športovom popoludní nasledovalo, príjemné posedenie pri degustácii vín Víno Topolčianky. Zástupca fi p. Moravčík nám predviedol niekoľko výberových vín a o každom vínečku nám krátko porozprával.
Po tomto príjemnom posedení prilákalo členov CPS pečené prasiatko a klobásky, ktoré rozvoniavali po celom dvore. Po dobrej večeri sa zúčastnení zabávali pri dobrej ľudovej muzike z Liptova, ktorá nám vyhrávala až do neskorých hodín.

Galéria
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]